Двадесет година Архипастирске службе Епископа новосадског и бачког господина Иринеја

bigger_jubilej_naslovna.JPG

Поводом двадесетогодишњице служења Владике Иринеја на трону Епископâ бачких, у четвртак, 23. децембра 2010. године, уприличена је свечаност у новосадском Студију М.

Ретроспективом протекле две деценије живота Цркве Божје у Бачкој, беседом Епископа јегарског господина Порфирија и пригодним програмом обележен је овај значајни јубилеј.

Своме архипастиру, као мало уздарје, свештенослужитељи, катихете, вероучитељи и полазници веронауке из наше Епархије уручили су велико архијерејско одјејаније, крст и панагију, и малу икону Рождества Христовог.

Благословивши своју духовну децу, браћу и саслужитеље, Владика Иринеј је заблагодарио свима на овом неочекиваном сусрету.

На многаја љета, Преосвећени Владико!

This text will be replaced

Преузмите звучни запис

Нови Сад, 28.12.2010 - Информативна служба Епархије бачке