Новости

Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј присуствовао је вечерњем богослужењу у суботу, 9/22. јуна 2019. године, у Светониколајевском храму у Турији.
У Недељу Свих Светих, 10/23. јуна 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Исихије извршио је чин освећења темеља и полагања камена темељца храма Преподобне мајке Параскеве у Вајској, уз саслужење свештеникâ и ђаконâ Епархије бачке. По извршеном освећењу, владика Исихије се обратио верном народу Вајске и Бођана, пожелевши брзо и успешно окончање светог дела њиховог, у славу Пресвете Тројице, а у част и спомен преподобне Параскеве, велике заштитнице, особито поштоване у нашем народу.
На основу уредбе о богословским школама Српске Православне Цркве и условима уписа, Епархија бачка расписује КОНКУРС за упис у I разред богословијâ Српске Православне Цркве, за школску 2019/20. годину.
Њихова Преосвештенства епископи бачки Иринеј и мохачки Исихије боравили су у среду, 19. јуна 2019. године у Епархији осечкопољској и барањској, поводом обележавања годишњице архипастирске службе владике Херувима.
У недељу Свете Педесетнице, 3/16. јуна 2019. године, у Саборном храму у Новом Саду, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки госпoдин Иринеј, началствовао је Евхаристијским сабрањем, уз саслужење Епископа мохачког господина Исихија, братства Саборног храма и новосадских ђакона.
Милошћу Божјом, на радост становника Мошорина, у недељу Педесетнице 3/16.јуна 2019.године, у склопу прославе храмовне славе и празника Силаска Светога Духа на апостоле, освештан је Светосавски дом у Мошорину. Освећење новог Светосавског дома извршио је Преосвештени Епископ мохачки г. Исихије, викар Епископа бачког. Поред мноштва народа, чину освећења присуствовали су: помоћник амбасадора Руске Федерације у Србији и Аташе за културу амбасаде г. Александар Николајевич Конанихин, председник Општине Тител г. Драган Божић, генерални секретар Скупштине Војводине г. Никола Бањац,као и многи други.