Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за веронауку Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља, објављују резултате XXV КОНКУРСА „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБАˮ
Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки г. Иринеј присуствовао је у среду, 26. априла 2017. године, представљању књиге под насловом Матични млеч, аутора Ивана Негришорца.
Тема састанка била је „Однос надбискупа Степинца према Српској Православној Цркви од 1941. до 1945.”.
Погледајте видео запис Васкршњег интервјуа Епископа бачког Иринеја, снимљеног у априлу 2017.године, у Владичанском двору у Новом Саду..........
На Васкршњи уторак, 18. априла 2017. године у војној цркви посвећеној светом и праведном Стефану Штиљановићу, у касарни Александар Берић у Новом Саду, свету Литургију је служио Преосвештени Епископ шумадијски и војни господин Јован, уз саслужење Епископа бачког господина др Иринеја
На празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, 16. априла 2016. године, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, служио је свечано Пасхално вечерње у храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду.